/ by /   Odżywianie / 0 comments

Zdrowe odżywianie koni.

Enzymy trawienne, nawodnienie i jelita są kluczem do szczęśliwego i zdrowego konia, z dodatkiem kilku sezonowych pokarmów pełno porcjowych można pomóc utrzymać dobrą równowagę.

Zimowe miesiące mogą być trudnym czasem na karmienie naszych przyjaciół koni; naprawdę musimy zapewnić odpowiednie odżywianie i nawodnienie. Zima może często oznaczać kolkę dla wielu koni, może to wynikać z braku nawodnienia, niskiej funkcji jelitowej i pokarmów niestrawnych.

Niestrawna żywność (pozbawiona enzymów trawiennych)

Wracając na ranczo, twój koń prawdopodobnie zjada popularne marki wysoko przetworzonych, kwaśnych produktów z worka, bez obecności enzymów trawiennych, których głównymi składnikami były genetycznie modyfikowane (GMO) skrobiowe produkty uboczne wytwarzania mąki i likierów. Ponieważ w tych trocinach nie ma smaku ani odżywiania, producenci muszą je mocno zamaskować, aby konie je zjadły. Dodają dużo tanich cukrów (z melasy trzcinowej) i (zapalne) tłuszcze z oleju sojowego i kukurydzy GMO. Aby nazwać to „odżywczo kompletną paszą”, dodają dawki niestrawnych składników mineralnych (np. Wapnia z wapienia, które mogą prowadzić do bolesnych enterolitów) oraz cały bałagan syntetycznych witamin i czasami toksycznych konserwantów.

Oczywiście, tylko świeża trawa i roślinność pastewna oraz świeże surowe produkty pełnoporcjowe zawierają enzymy trawienne, enzymy trawienne pomagają w lepszym trawieniu. Każda przetworzona pasza, niezależnie od tego, czy jest to siano, ziarno czy granulat, nie zawiera enzymów potrzebnych do prawidłowego wchłaniania. Pasza powinna być podstawą diety twojego konia, niezależnie od obecności lub nieobecności enzymów, ponieważ konie potrzebują ciągłego, wysokowłóknistego pokarmu o niskiej zawartości skrobi, przepływającego nieprzerwanie przez ich układ trawienny. Do diety konia można włączyć bogate w enzymy produkty pełnoporcjowe, aby pomóc w lepszym trawieniu, w postaci paszy lub kiełkującej trawy jęczmiennej lub trawy pszenicznej lub przy użyciu różnych kiełkujących nasion. asortyment zieleni, kabaczki takie jak żołędzi, butternut i dynia wraz z gruszkami, jabłkami, winogronami, bananami, namoczonymi orzechami takimi jak migdały i nasiona chia lub nasion lnu. Kiedy dodajesz nowe rzeczy do diety swojego konia, zacznij od małych ilości i karm codziennie.

SHARE THIS


Dodaj komentarz